Osmani: Pranimi i fajit, kërkimfalja dhe drejtësia – parakushtet për fqinjësi të mirë

Pranimi i fajit, kërkimfalja dhe vendosja e drejtësisë janë tri parakushtet për stabilitet, fqinjësi të mirë dhe paqe të paqëndrueshme me Serbinë, ka thënë ushtruesja e detyrës së postit të presidentes, Vjosa Osmani, në një reagim për gjetjen e mbetjeve mortore në një lokacion në Serbi ditë më parë.

Osmani në një postim në Facebook ka thënë se politika e ka obligim njerëzor e human që të ngrejë këtë çështje për viktimat dhe familjet e tyre. (Koha