Një Tjetër Sukses Për Shqiptaren Dua Lipa, Fiton Çmim Në “AMA 2020”

Kënga “Don’t Start Now” e Dua Lipës ka fituar çmimin e këngës së preferuar në zhanrin pop/rok në edicionin e këtij viti të ‘American Music Awards’.

Sukseset e këngëtares shqiptare nuk kanë të ndalur në arenën ndërkombëtare, dhe çmimi në “AMA 2020” është një tjetër konfirmim për suksesin e Dua Lipës.

Dua Lipa konkuroi me katër këngë të tjera dhe arriti të fitoi në zhanrin pop/rok:

Lewis Capaldi, “Someone You Loved”

Post Malone, “Circles”

Roddy Ricch, “The Box”

The Weeknd, “Blinding Lights”.