Futbollisti Shqiptar Myrto Uzuni Shënon Gol Ndaj Juventusit

Futbollisti shqiptar Myrto Uzuni ka gjetur golin e parë në sfidën e parë si titullar në Champions League.

Sulmuesi i kombëtares kuqezi, ka zhbllokuar takimin Juventus-Ferencvaros në minutën e 19-të duke shënuar në portë.

Beratasi i vodhi bukur kohën Cuadrados, duke dërguar topin në rrjetën e kampionëve të Italisë. Një gol fantastik për të, aq më tepër ndaj një rivali tepër të fortë si Juventus.

Futbollisti Myrto Uzuni, i lindur në 31 Maj 1995, e ka filluar karrierën e tij në futboll në vitin 2012 në ekipin e të rinjve të qytetit “FK Tomorri” U17, ku pasi qëndroi një vit kaloi në me ekipin e “FK Tomorrit” të kategorisë së parë, ku qëndroi për dy sezone të plotë.

Në vitet 2015-2017, Myrto Uzuni kaloi me ekipin e Apollonisë së Fierit dhe në Gusht 2017 Uzuni ju bashkua ekipit të Laçit. Nga 3 Shtatori 2018 deri më fillim të vitit 2020, furbollisti Myrto Uzuni ishte mesfushor dhe sulmues në Kroaci, me ekipin e Lokomotivës së Zagrbit. Ndërsa prej muajit gusht të këtij viti Uzuni luan për ekipin hungarez Ferencváros. Dy vitet e fundit Uzuni ka veshur edhe fanellën “kuq e zi” dhe është bërë pjesë e Kombëtares Shqiptare të Futbollit (GDSH)

By admin