Kënga Më E Dëgjuar E Vitit/ Hakohet Llogaria E Dua Lipës Në Spotify

Llogaria e këngëtares shqiptare Dua Lipa në Spotify është hakuar. Dua Lipa dhe disa nga këngëtarët më të njohur në botë kanë qenë pre e këtij sulmi kibernetik nga një haker i cili postoi mesazhe në lidhje me Donald Trumpin dhe Taylor Swift.

Problemi vjen në një kohë të ngarkuar për Spotify, të cilët sapo kanë njoftuar statistikat vjetore dhe artistë më të dëgjuar të vitit dhe kur përdoruesit po eksplorojnë listat e tyre vjetore.

Dua Lipa ka arritur që kënga e saj “Don’t start now” të renditet si kënga e pestë më e dëgjuar në të gjithë botën gjatë këtij viti në Spotify.

Aplikacioni është më i popullarizuar në llojin e tij korigjoi ndryshimet e bëra nga hakeri dhe faqet e artistëve duket se janë kthyer në normalitet shkruan BBC.