Rita Ora rikthehet në spektaklin “The Masked Singer”

Rita Ora thuhet se është paguar një milion funte për të dalë në sezonin e dytë të spektaklit “The Masked Singer”, pasi ishte vërtet hit në sezonin e parë.

Këngëtarja 30-vjeçare, e cila u kthye në ekranin e Boxing Day, thuhet se do të fitojë dyfishin e paketës së pagës së rekrutit të ri, Mo Gilligan, 32 vjeç.

Një burim i tha The Mirror: “Rita mori një marrëveshje të madhe prej një milion funtesh për rolin e saj si gjyqtare e kthyer”, shkruan DailyMail.

“Ata ishin vërtet të etur për të siguruar kthimin e saj, pasi ajo kishte qenë një hit kaq i madh në sezonin e parë. Por ata gjithashtu e donin vërtet Mo-në, gjithashtu. Ai është një talent i frytshëm me një ndjekje të madhe”, tha burimi.

Kur u kontaktua nga MailOnline, një përfaqësues i Rita Oras nuk pranoi të komentojë lidhur me këtë çështje.

Davina McCall dhe Jonathan Ross janë kthyer në vendet e gjyqtarëve së bashku me Ritën dhe komikun fitues të BAFTA-s, Mo, i cili ka zëvendësuar yllin e “Hangover”, Ken Jeong.

Raportet për këtë fitim të Ritës për të papriturat vijnë pasi u pohua se ajo ishte larguar nga Britania e Madhe për javët e fundit të vitit 2020.

Duke folur përpara nisjes, Rita tha se do të ishte edhe më e ndërlikuar të mendosh yjet prapa kostumeve ‘ekstravagante’ tani pasi të dhënat janë ‘dhjetë herë më të vështira’.

Kur u pyet nëse ajo mendon se spektakli “The Masked Singer” është rritur një nivel këtë vit, ylli u përgjigj: “100 për qind! Dhe është më e vështirë për mua këtë vit tani me hamendje”.(alboinfo)