Rama merr përsipër negociatat Turqi-Greqi/ Cavushoglu: Gati të takoj Dendias në Tiranë

Turqia është e gatshme që te ulet ne tryeze me Greqine per debatin per kufijte detar, ne Tirane.

Lajmi është konfirmuar nga vet Ministri i Jashtem i Turqise Mevlut Cavushoglu i cili ka bërë të ditur se Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar të dy ministrave të vijne në Tiranë.

Pak dite me parë Edi Rama zhvilloi vizite si ne Ankara dhe Athine, ku edhe pse u fol per bashkepunimin mes vendeve dhe u firmosen marreveshje bashkepunimi, duket se teme e diskutimit ka qene dhe riperseritja e fteses ndaj dy ministrave të Jashtëm.