Vetëm 19 Vjeç, Kush Është Talenti Nga Berati Që Debutoi Në Bundesligë

Tim Civeja, mesfushori shqiptar 19-vjeçar, bëri debutimin e tij në Bundesligën gjermane në fundjavë gjatë ndeshjes Augsburg-Werder Bremen.

Civeja u aktivizua vetëm për 4 minuta dhe ka dale nga ekipi zinxhir të Augsburgut pasi ka shkëlqyer nga ekipet e moshës ai me meritë është thirrur nga trajneri i ekipit.

Civeja është lindur dhe rritur në Gjermani, por është me origjinë nga Berati.

Sipas faqes së specializuar të tregut të futbollistëve, “Transfermarkt.de”, kartoni i tij vlerësohet 300 mijë euro.

Djaloshi shqiptar ka një të ardhme të ndritur dhe shumë shpejt mund t’a shohim të grumbulluar edhe me Kombëtaren kuqezi. (DiasporaShqiptare)