• December 2, 2020

Albanian Doctor: We Still Need To Be Careful, To Give Time To Science To Finalize The Vaccine

Albanian Doctor: We Still Need To Be Careful, To Give Time To Science To Finalize The Vaccine Dr. Pashko Rr Camaj is one of the public health authorities in the Albanian …

Nxënësit E Shkollës Shqipe “Alba Life” Festuan 108-Vjetorin E Pavarësisë

Nxënësit E Shkollës Shqipe “Alba Life” Festuan 108-Vjetorin E Pavarësisë Edhe nxënësit e Shkollës Shqipe “Alba Life” në SHBA festuan 108-Vjetorin e Pavarësisë në platformën Google Meet. Nxënësit e shkollës organizuan …

Arbëreshët Në Kosovë Me Dramën E Mario Calivas

Arbëreshët Në Kosovë Me Dramën E Mario Calivas Vepra “ARA” e dramaturgut arbëresh Mario Caliva do të vihet në skenë në Teatrin Kombëtarë të Kosovës. Vepra “ARA” do vihet në skenë …

Fillon Zbatimi I Kodit Zgjedhor Për Votën E Shtetasve Jashtë Vendit

Fillon Zbatimi I Kodit Zgjedhor Për Votën E Shtetasve Jashtë Vendit Pas ndryshimit të Kodit Zgjedhor për mundësimin e votimit të shtetasve shqiptarë që jetojnë jashtë vendit në fletoren zyrtare është …

1 Vit Nga Tërmeti / Si I Ndihmuan Bashkëkombësit, Shqiptarët E Diasporës

1 Vit Nga Tërmeti / Si I Ndihmuan Bashkëkombësit, Shqiptarët E Diasporës Një vit më parë një tërmet prej 6.4 ballësh goditi Shqipërinë qëndrore duke shkaktuar një tragjedi të vërtetë. 51 …

Kroaci/ Kremtohet Dita e Kulturës Shqiptare në Zagreb

Kroaci/ Kremtohet Dita e Kulturës Shqiptare në Zagreb Në Kroaci sot nisi aktiviteti “Ditët e Kulturës Shqiptare”. Në këtë ceremoni u prezantuan veshjet tradicionale kombëtare gjithashtu u bë dhe promovimi i …

Një Tjetër Sukses Për Shqiptaren Dua Lipa, Fiton Çmim Në “AMA 2020”

Një Tjetër Sukses Për Shqiptaren Dua Lipa, Fiton Çmim Në “AMA 2020” Kënga “Don’t Start Now” e Dua Lipës ka fituar çmimin e këngës së preferuar në zhanrin pop/rok në edicionin …

The Seven Albanian Assets That Are Part Of The World Heritage

The Seven Albanian Assets That Are Part Of The World Heritage A small country like Albania but with rare assets and a rich cultural heritage, where seven of them are already …

Albanian Doctor: We Still Need To Be Careful, To Give Time To Science To Finalize The Vaccine

Albanian Doctor: We Still Need To Be Careful, To Give Time To Science To Finalize The Vaccine Dr. Pashko Rr Camaj is one of the public health authorities in the Albanian …

Merkel u tha ‘Jo’ negociatave për Shqipërinë, reagon Arben Malaj:

Merkel u tha ‘Jo’ negociatave për Shqipërinë, reagon Arben Malaj: Ish-ministri socialist i Financave Arben Malaj, ka reaguar ashpër ndaj qeverisë ‘Rama’ pas deklaratës së djeshme të kancelares gjermane Angela Merkel, …

Gëzuar Festën E Flamurit!

Gëzuar Festën E Flamurit! Nga Klodiana Cuka Me 28 e 29 nëntor, të gjithë shqiptarët kudo që janë Festojnë Pavarësinë, Lirinë dhe Shqipërinë! Qoftë ky vit, një vit Bashkimi për të …

Piktori Endrit Mema Ekspozitë Me Flamuj Shqiptarë Ndër Shekuj

Piktori Endrit Mema Ekspozitë Me Flamuj Shqiptarë Ndër Shekuj Me rastin e Festës sё Pavarësisë, Ditës sё Flamurit, piktori Endrit Mema ka ekspozuar pikturat e tij me flamurin shqiptar, shqiponjёn dykrenare …

Nxënësit E Shkollës Shqipe “Alba Life” Festuan 108-Vjetorin E Pavarësisë

Nxënësit E Shkollës Shqipe “Alba Life” Festuan 108-Vjetorin E Pavarësisë Edhe nxënësit e Shkollës Shqipe “Alba Life” në SHBA festuan 108-Vjetorin e Pavarësisë në platformën Google Meet. Nxënësit e shkollës organizuan …

Parashikimi I Institutit Të Vjenës Për Ekonominë E Shqipërisë

Parashikimi I Institutit Të Vjenës Për Ekonominë E Shqipërisë Sipas parashikimeve të reja të lëshuara së fundmi nga Instituti i Vjenës për Studime Ekonomike Ndërkombëtare rimëkëmbja e ekonomive të Evropës Lindore …

Prishtinë: 16 të vdekur dhe 626 raste të reja me COVID-19

Prishtinë: 16 të vdekur dhe 626 raste të reja me COVID-19 Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.505 mostra …

Mali i Zi dhe Serbija i shpallin njëri-tjetrit ambasadorët “non grata”

Mali i Zi dhe Serbija i shpallin njëri-tjetrit ambasadorët “non grata” Qeveria në shkuarje e Malit të Zi ka shpallur ambasadorin e Serbisë person të padëshiruar (non grata) dhe i ka …

Tiranë: 835 raste të reja dhe 11 humbje jete sot

Tiranë: 835 raste të reja dhe 11 humbje jete sot Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 835 të infektuar dhe 11 të vdekur. …