• December 2, 2020

Albanian Doctor: We Still Need To Be Careful, To Give Time To Science To Finalize The Vaccine

Albanian Doctor: We Still Need To Be Careful, To Give Time To Science To Finalize The Vaccine Dr. Pashko Rr Camaj is one of the public health authorities in the Albanian …

Nxënësit E Shkollës Shqipe “Alba Life” Festuan 108-Vjetorin E Pavarësisë

Nxënësit E Shkollës Shqipe “Alba Life” Festuan 108-Vjetorin E Pavarësisë Edhe nxënësit e Shkollës Shqipe “Alba Life” në SHBA festuan 108-Vjetorin e Pavarësisë në platformën Google Meet. Nxënësit e shkollës organizuan …

Arbëreshët Në Kosovë Me Dramën E Mario Calivas

Arbëreshët Në Kosovë Me Dramën E Mario Calivas Vepra “ARA” e dramaturgut arbëresh Mario Caliva do të vihet në skenë në Teatrin Kombëtarë të Kosovës. Vepra “ARA” do vihet në skenë …

Fillon Zbatimi I Kodit Zgjedhor Për Votën E Shtetasve Jashtë Vendit

Fillon Zbatimi I Kodit Zgjedhor Për Votën E Shtetasve Jashtë Vendit Pas ndryshimit të Kodit Zgjedhor për mundësimin e votimit të shtetasve shqiptarë që jetojnë jashtë vendit në fletoren zyrtare është …

1 Vit Nga Tërmeti / Si I Ndihmuan Bashkëkombësit, Shqiptarët E Diasporës

1 Vit Nga Tërmeti / Si I Ndihmuan Bashkëkombësit, Shqiptarët E Diasporës Një vit më parë një tërmet prej 6.4 ballësh goditi Shqipërinë qëndrore duke shkaktuar një tragjedi të vërtetë. 51 …

Kroaci/ Kremtohet Dita e Kulturës Shqiptare në Zagreb

Kroaci/ Kremtohet Dita e Kulturës Shqiptare në Zagreb Në Kroaci sot nisi aktiviteti “Ditët e Kulturës Shqiptare”. Në këtë ceremoni u prezantuan veshjet tradicionale kombëtare gjithashtu u bë dhe promovimi i …

Një Tjetër Sukses Për Shqiptaren Dua Lipa, Fiton Çmim Në “AMA 2020”

Një Tjetër Sukses Për Shqiptaren Dua Lipa, Fiton Çmim Në “AMA 2020” Kënga “Don’t Start Now” e Dua Lipës ka fituar çmimin e këngës së preferuar në zhanrin pop/rok në edicionin …

Rusia dhe Otomanet e krijuan Serbinë nga “shkijet “ tanë

Shkruan: Fahri XHARRA Një e vertetë e madhe historike dhe e pamohuar përkundër spekulimve të mëdha historike është se Rusia dhe Otomanët i krijuan Serbinë, Malin e Zi dhe Greqinë nga …

Botohet vepra : “Kastrioti i Madh i nga Stephan Zannovich

Botohet vepra : “Kastrioti i Madh i nga Stephan Zannovich Përkthyesi shqiptar me banim në Suedi, Qerim Raqi, sjell në gjuhën shqipe veprën “Kastrioti i madh i Shqipërisë i mbiquajtur Skënderbeu” …

“Nëse Greqia merr avionët F-35, do t’i sulmojmë me raketat ruse S-400”: Kërcënon gjenerali turk

“Nëse Greqia merr avionët F-35, do t’i sulmojmë me raketat ruse S-400”: Kërcënon gjenerali turk Greqia është në negociata me administratën amerikane për të blerë 18 deri në 20 avionë të …

Kroaci/ Kremtohet Dita e Kulturës Shqiptare në Zagreb

Kroaci/ Kremtohet Dita e Kulturës Shqiptare në Zagreb Në Kroaci sot nisi aktiviteti “Ditët e Kulturës Shqiptare”. Në këtë ceremoni u prezantuan veshjet tradicionale kombëtare gjithashtu u bë dhe promovimi i …

Avokati Hodaj: Procesi gjyqësor në Hagë mund të zgjas deri në 10 vjet

Avokati Hodaj: Procesi gjyqësor në Hagë mund të zgjas deri në 10 vjet Avokati i licensuar i Gjykatës Speciale, Taulant Hodaj, ka treguar rreth procesit gjyqësor në Hagë ku po gjykohen …

Shqipëria instalon radar të ri 3D, e mbulon tërë hapësirën ajrore të Kosovës dhe të Serbisë qendrore (VIDEO)

Shqipëria instalon radar të ri 3D, e mbulon tërë hapësirën ajrore të Kosovës dhe të Serbisë qendrore Shqipëria e ka aktivizuar një pozicion të ri radari të vendosur në malin Mida …

Nga varreza në Serbi deri te vendi i krimit të luftës në Kosovë

Nga varreza në Serbi deri te vendi i krimit të luftës në Kosovë Iva Martinoviq Gurorja “Kizhevak“ në Komunën e Rashkës, në afërsi të kufirit me Kosovën, është lokacioni i pestë …

USA / Independence Day, Brooklyn Is Adorned With Red And Black Flags

USA / Independence Day, Brooklyn Is Adorned With Red And Black Flags The red and black flags with the black double-headed eagle were placed by Shkumbin Hasangjekaj and Shkumbin Balidemaj on …

Agreement On Social Security, Swiss Foreign Minister In Tirana

Agreement On Social Security, Swiss Foreign Minister In Tirana Switzerland and Albania are discussing the importance of concluding a social security agreement and setting up a joint economic commission. This was …

Marrëveshje Për Sigurimet Shoqërore, Ministri I Jashtëm I Zvicrës Në Tiranë

Marrëveshje Për Sigurimet Shoqërore, Ministri I Jashtëm I Zvicrës Në Tiranë Zvicra dhe Shqipëria janë duke diskutuar mbi rëndësinë e mbylljes së marrëveshjes për sigurimet shoqërore dhe ngritjen e një komisioni …