• January 26, 2021

In Tirana And Lezha, Here Are The Candidates Of Vetëvendosje For The Elections Of April 25

In Tirana And Lezha, Here Are The Candidates Of Vetëvendosje For The Elections Of April 25 Vetëvendosje Movement in Albania presented a few minutes ago its two candidates for the April …

Berisha Publishes The Picture With Biden: Success To The Great Friend Of Albanians

Berisha Publishes The Picture With Biden: Success To The Great Friend Of Albanians A day after Joe Biden was sworn in as the 46th president of the United States, former Prime …

Kim and Soreca, meeting with members of the Constitutional Court

Kim and Soreca, meeting with members of the Constitutional Court US Ambassador to Tirana Yuri Kim and EU Ambassador Luigi Soreca are holding a meeting with members of the Constitutional Court. …

Russia to retaliate over diplomat expelled from Albania

Russia to retaliate over diplomat expelled from Albania Russia’s foreign ministry vowed on Friday to retaliate in kind against Albania for expelling a Russian diplomat, a move it said was aimed …

Albania COVID-19 Update 20 January: 4 Dead, 670 Infections, 505 Recoveries

Four people infected with COVID-19 have died in Albania in the last 24 hours, bringing the death toll to 1,291. The victims’ age varies between 37 and 77. 670 new cases …

INAGURATION OF JOE BIDEN ( LIVE STREAM VIDEO )

INAGURATION OF JOE BIDEN ( LIVE STREAM ) America’s 46th President: Joe Biden’s long road to the White House / Euronews

The Central Election Commission of Kosovo has banned Albin Kurti, the leader of the largest party Vetevendosje, from running in the February 14 elections.

The Central Election Commission of Kosovo has banned Albin Kurti, the leader of the largest party Vetevendosje, from running in the February 14 elections. Sources from Vetevendosje confirmed the news for …

“The days of the government are numbered” Basha to Rama: The EU will help us with the economic plan

“The days of the government are numbered” Basha to Rama: The EU will help us with the economic plan Democrat leader Lulzim Basha has issued a statement to the media right …

Meta seeks efforts to create chances for youths’ future in Albania

Meta seeks efforts to create chances for youths’ future in Albania President of the Republic, Ilir Meta has called Monday for efforts to provide the young people of Albania with all …

Akuzat ndaj Francës dhe BE për vaksinat/ Rama: S’kam bërë sherr, do mbroj dinjitetin e ven

Akuzat ndaj Francës dhe BE për vaksinat/ Rama: S’kam bërë sherr, do mbroj dinjitetin e ven Kryeministri Edi Rama ka folur edhe një herë për deklaratën që ka bërë për Francën …

Laptopi i vjedhur i Pelosit dyshohet se do t’i shitej Rusisë

Laptopi i vjedhur i Pelosit dyshohet se do t’i shitej Rusisë Forcat e sigurisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë nisur të hetojnë nëse një grua mori që kishte vjedhur …

Diaspora/ Jam rikthyer për të kontribuar për vendin tim. Të emigroj sërish opsion jo primar…

Diaspora/Jam rikthyer për të kontribuar për vendin tim. Të emigroj sërish opsion jo primar… Lulzim Baumann ka kryer studimet baxhelor në Agro-Mjedis edhe Ekologji ne Universitetin Bujqesor të Tiranës. Më tej, …

Rrugëtimi i Ismail Qemalit/ Ekspozita në Muzeun Historik Kombëtar në 177 vjetorin e lindjes (Video)

Rrugëtimi i Ismail Qemalit/ Ekspozita në Muzeun Historik Kombëtar në 177 vjetorin e lindjes Në përkujtim të 177 vjetorit të lindjes së Ismail Qemalit Muzeu Historik Kombëtar, në bashkëpunim me gjimnazin …

Vuçiç: Krijimi i Shqipërisë së Madhe është kërcënim për ne dhe për të gjithë botën

Vuçiç: Krijimi i Shqipërisë së Madhe është kërcënim për ne dhe për të gjithë botën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi sot se deklarata e kandidatit për President të Kosovës, Ramush …

Disa dalje publike të Meghan Markle dhe Kate Middleton, me veshje që mund t’i blejë secili prej nesh (Fotot)

Disa dalje publike të Meghan Markle dhe Kate Middleton, me veshje që mund t’i blejë secili prej nesh (Fotot) Anëtaret e familjes mbretërore në Britani dinë të shkëlqejnë në daljet e …

Pas sherrit në Për’puthen, Fationi merr vendimin: Do largohem! Këtu janë bërë dashnorë me njëri-tjetrin (FOTO)

Pas sherrit në Për’puthen, Fationi merr vendimin: Do largohem! Këtu janë bërë dashnorë me njëri-tjetrin (FOTO) Fation Kuqari, një nga konkurrentët e emisionit Për’puthen ka marrë vendimin që të largohet nga …

Si u hoq taksa e kromit/ U kërkua favor për një vit. Deputetët votuan për tre vite pa taksë

Si u hoq taksa e kromit/ U kërkua favor për një vit. Deputetët votuan për tre vite pa taksë “Ngrirja e rentës minerare për 3 vite rresht ka përplasur sërish mazhorancën …

Borë në shkretëtirë, temperaturat në Arabinë Saudite zbresin deri në -2 gradë celsius

Borë në shkretëtirë, temperaturat në Arabinë Saudite zbresin deri në -2 gradë celsius Ndërsa janari është muaji i borës dhe i akullit në shumë pjesë të botës, shkretëtirat në Afrikë dhe …

Dua Lipa, në pritje të ëmbël?

Dua Lipa, në pritje të ëmbël? Prej disa orësh mediat e huaja po aludojnë se këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa është shtatzënë. Aludimet nisën nga fotografitë e fundit në …