• January 26, 2021

In Tirana And Lezha, Here Are The Candidates Of Vetëvendosje For The Elections Of April 25

In Tirana And Lezha, Here Are The Candidates Of Vetëvendosje For The Elections Of April 25 Vetëvendosje Movement in Albania presented a few minutes ago its two candidates for the April …

Berisha Publishes The Picture With Biden: Success To The Great Friend Of Albanians

Berisha Publishes The Picture With Biden: Success To The Great Friend Of Albanians A day after Joe Biden was sworn in as the 46th president of the United States, former Prime …

Kim and Soreca, meeting with members of the Constitutional Court

Kim and Soreca, meeting with members of the Constitutional Court US Ambassador to Tirana Yuri Kim and EU Ambassador Luigi Soreca are holding a meeting with members of the Constitutional Court. …

Russia to retaliate over diplomat expelled from Albania

Russia to retaliate over diplomat expelled from Albania Russia’s foreign ministry vowed on Friday to retaliate in kind against Albania for expelling a Russian diplomat, a move it said was aimed …

Albania COVID-19 Update 20 January: 4 Dead, 670 Infections, 505 Recoveries

Four people infected with COVID-19 have died in Albania in the last 24 hours, bringing the death toll to 1,291. The victims’ age varies between 37 and 77. 670 new cases …

INAGURATION OF JOE BIDEN ( LIVE STREAM VIDEO )

INAGURATION OF JOE BIDEN ( LIVE STREAM ) America’s 46th President: Joe Biden’s long road to the White House / Euronews

The Central Election Commission of Kosovo has banned Albin Kurti, the leader of the largest party Vetevendosje, from running in the February 14 elections.

The Central Election Commission of Kosovo has banned Albin Kurti, the leader of the largest party Vetevendosje, from running in the February 14 elections. Sources from Vetevendosje confirmed the news for …

“The days of the government are numbered” Basha to Rama: The EU will help us with the economic plan

“The days of the government are numbered” Basha to Rama: The EU will help us with the economic plan Democrat leader Lulzim Basha has issued a statement to the media right …

Meta seeks efforts to create chances for youths’ future in Albania

Meta seeks efforts to create chances for youths’ future in Albania President of the Republic, Ilir Meta has called Monday for efforts to provide the young people of Albania with all …

Librazhd / Emigrant fellow villagers finance the construction of the house of the 43-year-old sick man (PHOTO

Librazhd / Emigrant fellow villagers finance the construction of the house of the 43-year-old sick man (PHOTO Një 43 vjeçar nga Çerçani i Njësisë Administrative Hotolisht i Librazhdit që vuan nga …

Si duhet të përgatitet Kosova për zgjedhjet e parakohshme në mes të pandemisë?

Si duhet të përgatitet Kosova për zgjedhjet e parakohshme në mes të pandemisë? Viola von Cramon-Taubadel, raportuese e Përhershme për Kosovën në Parlamentin Europian, Shefe e Misionit të Vëzhguesve të Zgjedhjeve …

Karakaçanov: Maqedonia e V., pjesa më tragjike e historisë bullgare

Karakaçanov: Maqedonia e V., pjesa më tragjike e historisë bullgare Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me …

Francë/ Gëzim Myshketa Në Premierën Finale Të Operas Giuseppe Verdi ′′FALSTAFFF

Francë/ Gëzim Myshketa Në Premierën Finale Të Operas Giuseppe Verdi ′′FALSTAFFF Pas një kohe të gjatë pa publik sallat e teatrove në mbarë botën po përpiqen ti rikthehen normalitetit. Me një …

“Connect Albania” Programi Ambicioz Për Angazhimin E Diasporës Në Vendlindje

“Connect Albania” Programi Ambicioz Për Angazhimin E Diasporës Në Vendlindje Albania” ishte fokusi i takimit të sotëm midis ministrit të Shtetit për Diasporën, Z. Pandeli Majko, zv. ministrit të Ekonomisë dhe …

Pirro i Epirit shkatërronte ushtritë romake dhe Kartagjene, si dhe ideoj një urë midis Shqipërisë dhe Italisë

Pirro i Epirit shkatërronte ushtritë romake dhe Kartagjene, si dhe ideoj një urë midis Shqipërisë dhe Italisë Pirroja, sipas Plinit, ishte i pari që konceptoi një urë të ngjashme përmes Adriatikut …

Në përkujtim të luftës në Kosovë, nisin homazhet përkujtimore në Reçak

Në përkujtim të luftës në Kosovë, nisin homazhet përkujtimore në Reçak Sot, 15 janar 2021, janë bërë 22 vjet që kur forcat policore dhe ushtarake serbe kryen njërën nga masakrat më …

Balkan Talks | Negociatat me BE-në, profesor Bilalli: Pas zgjedhjeve në Bullgari hapen negociatat për anëtarësim

Balkan Talks | Negociatat me BE-në, profesor Bilalli: Pas zgjedhjeve në Bullgari hapen negociatat për anëtarësim Emisioni i sotëm në Balkan Talks ka në fokus Republikën e Maqedonisë së Veriut. Viti …

Qeveria gjermane mohon t’i ketë dhuruar doza vaksine Shqipërisë

Qeveria gjermane mohon t’i ketë dhuruar doza vaksine Shqipërisë Pyetur nga Euronews Albania nëse i ka dhuruar vaksina Shqipërisë, qeveria gjermane reagoi duke mohuar që të jetë vendi “misterioz” i Bashkimit …

Parandalimi i shit-blerjes së votave”, kreu i KQZ-së takim me kryediplomaten amerikane Yuri Kim

Parandalimi i shit-blerjes së votave”, kreu i KQZ-së takim me kryediplomaten amerikane Yuri Kim Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi është takuar ditën e sotme me ambasadoren e Shteteve …