• January 22, 2021

Albania COVID-19 Update 20 January: 4 Dead, 670 Infections, 505 Recoveries

Four people infected with COVID-19 have died in Albania in the last 24 hours, bringing the death toll to 1,291. The victims’ age varies between 37 and 77. 670 new cases …

INAGURATION OF JOE BIDEN ( LIVE STREAM VIDEO )

INAGURATION OF JOE BIDEN ( LIVE STREAM ) America’s 46th President: Joe Biden’s long road to the White House / Euronews

The Central Election Commission of Kosovo has banned Albin Kurti, the leader of the largest party Vetevendosje, from running in the February 14 elections.

The Central Election Commission of Kosovo has banned Albin Kurti, the leader of the largest party Vetevendosje, from running in the February 14 elections. Sources from Vetevendosje confirmed the news for …

“The days of the government are numbered” Basha to Rama: The EU will help us with the economic plan

“The days of the government are numbered” Basha to Rama: The EU will help us with the economic plan Democrat leader Lulzim Basha has issued a statement to the media right …

Meta seeks efforts to create chances for youths’ future in Albania

Meta seeks efforts to create chances for youths’ future in Albania President of the Republic, Ilir Meta has called Monday for efforts to provide the young people of Albania with all …

Greece / Dasho Kurti Confesses: “My Sounds Are Bridges Of Friendship And Brotherhood”

Greece / Dasho Kurti Confesses: “My Sounds Are Bridges Of Friendship And Brotherhood” Words sometimes even exaggerate or exaggerate. Sounds never! Especially the more echoed the music of Dasho Kurti, the …

Rama reacts after the letter of the French embassy: I did not attack any ally, I stand by the statement about vaccines

Rama reacts after the letter of the French embassy: I did not attack any ally, I stand by the statement about vaccines Prime Minister Edi Rama reacted on Facebook after the …

The Supreme Court Is Unlocked After 3 Years

The Supreme Court Is Unlocked After 3 Years The Supreme Court risks remaining blocked for the next 2-3 years if its staff is not filled with new judges. Vice President Sokol …

Snowfall and frost, how is the road situation in Albania and the axes where chains are needed

Snowfall and frost, how is the road situation in Albania and the axes where chains are needed The Albanian Road Authority has provided information regarding the situation on the road axes, …

Ekskluzive! Haga thërret ushtarakun shqiptar/ Adem Shehu nga Tirana, komandoi brigadën 153 në zonën e Llapit

Ekskluzive! Haga thërret ushtarakun shqiptar/ Adem Shehu nga Tirana, komandoi brigadën 153 në zonën e Llapit Hetuesit special të Hagës shtrinë hetimet edhe në Shqipëri duke marrë në pyetje ish-ushtarakë shqiptarë …

Vuçiç: Krijimi i Shqipërisë së Madhe është kërcënim për ne dhe për të gjithë botën

Vuçiç: Krijimi i Shqipërisë së Madhe është kërcënim për ne dhe për të gjithë botën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi sot se deklarata e kandidatit për President të Kosovës, Ramush …

Si duhet të përgatitet Kosova për zgjedhjet e parakohshme në mes të pandemisë?

Si duhet të përgatitet Kosova për zgjedhjet e parakohshme në mes të pandemisë? Viola von Cramon-Taubadel, raportuese e Përhershme për Kosovën në Parlamentin Europian, Shefe e Misionit të Vëzhguesve të Zgjedhjeve …

Në përkujtim të luftës në Kosovë, nisin homazhet përkujtimore në Reçak

Në përkujtim të luftës në Kosovë, nisin homazhet përkujtimore në Reçak Sot, 15 janar 2021, janë bërë 22 vjet që kur forcat policore dhe ushtarake serbe kryen njërën nga masakrat më …

Ndërmjetësimi në krizën turko-greke/ Haradinaj: Rama më mirë të ndihmonte Kosovën për njohje të reja

Ndërmjetësimi në krizën turko-greke/ Haradinaj: Rama më mirë të ndihmonte Kosovën për njohje të reja Gjatë intervistës për “Tempora”, ish kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj komentoi ndërhyrjen e kryeministrit shqiptar Edi …

Kosova në organizata ndërkombëtare, Vuçiç kërcënon sërish Prishtinën me luftë

Kosova në organizata ndërkombëtare, Vuçiç kërcënon sërish Prishtinën me luftë Në një deklaratë për mediat vendase Vuçiç është shprehur se ato dhe mentorët e tyre e dinë se unë nuk gënjej. …

Osmani e shqetësuar me vendimin e KQZ-së për votuesit jashtë Kosovës

Osmani e shqetësuar me vendimin e KQZ-së për votuesit jashtë Kosovës Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, i ka dërguar një letër Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ku i ka kërkuar …

Kancelari Kurz flet për ndihmën që Austria po ua ofron të plagosurve nga shpërthimi në Ferizaj

Kancelari Kurz flet për ndihmën që Austria po ua ofron të plagosurve nga shpërthimi në Ferizaj Kancelari austriak, Sebastian Kurz, ka thënë se vendi i tij as që e vë në …

Prodhimet e Kosovës në tregun e Serbisë

Marrëveshja për normalizim të marrëdhënieve ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë, e nënshkruar më 4 shtator 2020 në Uashington, ka bërë që kompania “Agro Kosova Holding” nga Suhareka, që merret me prodhimin …

Pesë të vdekur dhe 321 të infektuar me coronavirus për 24 orë

Pesë të vdekur dhe 321 të infektuar me coronavirus për 24 orë Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare …