• March 8, 2021

Kosovo Election Analysts: Problems Remain little hope for this

Kosovo Election Analysts: Problems Remain little hope for this (From Fjoralba Jeminaj) The fight against the pandemic, the vaccination of citizens in the near future and the economic recovery are dominating …

Kosovo Stronger than ever

Kosovo Stronger than ever The people of Kosovo have spoken! Albin Kurti has spoken! Vetevendosje is about to transform Kosova (Kosovo)! No more suppression, no more corruption…it’s about to be an …

Kosovo Election Analysts: Problems Remain little hope for this

Kosovo Election Analysts: Problems Remain little hope for this (From Fjoralba Jeminaj) The fight against the pandemic, the vaccination of citizens in the near future and the economic recovery are dominating …

Biden encourages Vucic to recognize Kosovo

Biden encourages Vucic to recognize Kosovo US President Joe Biden has said the United States remains steadfast in its support for Serbia’s European integration, but has called for reforms and an …

PM Rama: Përmeti expects Arab investments, Emirates Crown Prince has expressed interest for tourism investments

PM Rama: Përmeti expects Arab investments, Emirates Crown Prince has expressed interest for tourism investments Prime Minister Rama was today in the Gjirokastra region, where he has held several meetings, among …

Skavica Hydropower Plant, Yuri Kim: Albania has potential to attract US investment

Skavica Hydropower Plant, Yuri Kim: Albania has potential to attract US investment US Ambassador to Albania Yuri Kim said today in a comment that Albania has the potential to attract US …

Covid-19 update; 1052 new cases and 14 losses of life in the last 24 hours

Covid-19 update; 1052 new cases and 14 losses of life in the last 24 hours The Albanian Ministry of Health said today (04.02.2021) that 3974 coronavirus tests have been performed in …

Voting only with Kosovo documents

Voting only with Kosovo documents Zarko Ristic from northern Kosovo says he was provided with a Kosovo document when he planned to go to Shkodra, Albania, to visit a historic monument. …

The “Donate Books” Initiative, For Albanians Suffering From Deprivation Of Liberty Abroad

The “Donate Books” Initiative, For Albanians Suffering From Deprivation Of Liberty Abroad Literature breaks down walls, especially in prison. Based on this, the National Agency of the Diaspora and the Publishing …

Kosova kërkon nga Italia ndihmë në sigurimin e vaksinës antiCOVID-19

Kosova kërkon nga Italia ndihmë në sigurimin e vaksinës antiCOVID-19 Ministrja në detyrë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka pritur sot në takim homologun e saj italian Luigi …

Merkel liderja e preferuar e kosovarëve, Erdogan i dyti

Merkel liderja e preferuar e kosovarëve, Erdogan i dyti Instituti i Prishtinës për Studime Politike ka dalur me një studim të ri lidhur me preferencat e qytetarëve të Kosovës. Kështu janë …

Lajçak për Klan Kosova: S’ka marrëveshje Kosovë-Serbi pa u diskutuar statusi – ndryshimin e kushtetutave s’e shoh si zgjidhje

Lajçak për Klan Kosova: S’ka marrëveshje Kosovë-Serbi pa u diskutuar statusi – ndryshimin e kushtetutave s’e shoh si zgjidhje Njeriu kryesor i Evropës për dialogun Kosovë-Serbi e quan sukses në vete …

Vjosa Osmani vendos edhe flamurin e Dardanisë në oborrin e Presidencës

Vjosa Osmani vendos edhe flamurin e Dardanisë në oborrin e Presidencës U.d e presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani e ka nisur ditën duke publikuar një video në profilin e saj në …

Biden e dridhë Serbinë : Nuk keni bërë asgjë nëse nuk e pranoni Kosovën

Biden e dridhë Serbinë : Nuk keni bërë asgjë nëse nuk e pranoni Kosovën Serbia sipas të gjitha gjasave do të mbajë mirë në mend ardhjen e Joe Biden në krye …

Albin Kurti, më i preferuari ne Kosove për kryeministër

Albin Kurti, më i preferuari i shqipetareve te Kosoves për kryeministër Albin Kurti bind bindshëm kundrejt kundërkandidatëve për postin e Kryeministrit të Kosovës. Të paktën ky është rezultati i hulumtimit të …

Afro 46 mijë mërgimtarë kanë ardhur brenda pak ditësh në Kosovë

Afro 46 mijë mërgimtarë kanë ardhur brenda pak ditësh në Kosovë Kosova është mbushur më mërgimtarë javët e fundit. Pavarësisht situatës me pandeminë, ata kanë zgjedhur që festat e fundvitit t’i …

Në 24 orët e fundit tetë të vdekur nga COVID-19

Në 24 orët e fundit tetë të vdekur nga COVID-19 Tetë të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë Tetë persona kanë humbur betejën me COVID-19 në 24 …

A do ta përkrah Vetëvendosje një emër të Jasharëve për president

A do ta përkrah Vetëvendosje një emër të Jasharëve për president Emri i Murat Jasharit po përfolët si kandidat i mundshëm për pozitën e presidentit në një kohë kur partitë politike …

Vjosa Osmani komenton takimin me Ramën dhe mungesën e tij në sallën e Parlamentit

Vjosa Osmani komenton takimin me Ramën dhe mungesën e tij në sallën e Parlamentit Kreyministri Edi Rama nuk ishte sot i pranishëm në sallën e Kuvendit, kur Presidentja në detyrë e …