• May 12, 2021

Kosovo Election Analysts: Problems Remain little hope for this

Kosovo Election Analysts: Problems Remain little hope for this (From Fjoralba Jeminaj) The fight against the pandemic, the vaccination of citizens in the near future and the economic recovery are dominating …

Kosovo Stronger than ever

Kosovo Stronger than ever The people of Kosovo have spoken! Albin Kurti has spoken! Vetevendosje is about to transform Kosova (Kosovo)! No more suppression, no more corruption…it’s about to be an …

Kosovo Election Analysts: Problems Remain little hope for this

Kosovo Election Analysts: Problems Remain little hope for this (From Fjoralba Jeminaj) The fight against the pandemic, the vaccination of citizens in the near future and the economic recovery are dominating …

Biden encourages Vucic to recognize Kosovo

Biden encourages Vucic to recognize Kosovo US President Joe Biden has said the United States remains steadfast in its support for Serbia’s European integration, but has called for reforms and an …

PM Rama: Përmeti expects Arab investments, Emirates Crown Prince has expressed interest for tourism investments

PM Rama: Përmeti expects Arab investments, Emirates Crown Prince has expressed interest for tourism investments Prime Minister Rama was today in the Gjirokastra region, where he has held several meetings, among …

Skavica Hydropower Plant, Yuri Kim: Albania has potential to attract US investment

Skavica Hydropower Plant, Yuri Kim: Albania has potential to attract US investment US Ambassador to Albania Yuri Kim said today in a comment that Albania has the potential to attract US …

Covid-19 update; 1052 new cases and 14 losses of life in the last 24 hours

Covid-19 update; 1052 new cases and 14 losses of life in the last 24 hours The Albanian Ministry of Health said today (04.02.2021) that 3974 coronavirus tests have been performed in …

Voting only with Kosovo documents

Voting only with Kosovo documents Zarko Ristic from northern Kosovo says he was provided with a Kosovo document when he planned to go to Shkodra, Albania, to visit a historic monument. …

The “Donate Books” Initiative, For Albanians Suffering From Deprivation Of Liberty Abroad

The “Donate Books” Initiative, For Albanians Suffering From Deprivation Of Liberty Abroad Literature breaks down walls, especially in prison. Based on this, the National Agency of the Diaspora and the Publishing …

Greece / Dasho Kurti Confesses: “My Sounds Are Bridges Of Friendship And Brotherhood”

Greece / Dasho Kurti Confesses: “My Sounds Are Bridges Of Friendship And Brotherhood” Words sometimes even exaggerate or exaggerate. Sounds never! Especially the more echoed the music of Dasho Kurti, the …

Vetëm 19 Vjeç, Kush Është Talenti Nga Berati Që Debutoi Në Bundesligë

Vetëm 19 Vjeç, Kush Është Talenti Nga Berati Që Debutoi Në Bundesligë Tim Civeja, mesfushori shqiptar 19-vjeçar, bëri debutimin e tij në Bundesligën gjermane në fundjavë gjatë ndeshjes Augsburg-Werder Bremen. Civeja …

FOTO/ ‘Taksia ajrore’ e metropoleve, ‘Lamborgini’ po projekton helikopterin e së ardhmes?

FOTO/ ‘Taksia ajrore’ e metropoleve, ‘Lamborgini’ po projekton helikopterin e së ardhmes? Pasi ka ekspériméntuar me sukses në séktorin e mjetéve detare, duket se në të ardhmén e afërt, Lamborghini, do …

Kim Mehmeti: ‘Shqipëritë’ tona tkurren, e burrështetasit tanë pasurohen

Kim Mehmeti: ‘Shqipëritë’ tona tkurren, e burrështetasit tanë pasurohen Nga Kim Mehmeti Ka burrështetas që e han dhe e harxhojnë popullin dhe vendin e vet dhe, ka burrështetas që e begatojnë …

Akuzat ndaj Francës dhe BE për vaksinat/ Rama: S’kam bërë sherr, do mbroj dinjitetin e ven

Akuzat ndaj Francës dhe BE për vaksinat/ Rama: S’kam bërë sherr, do mbroj dinjitetin e ven Kryeministri Edi Rama ka folur edhe një herë për deklaratën që ka bërë për Francën …

Laptopi i vjedhur i Pelosit dyshohet se do t’i shitej Rusisë

Laptopi i vjedhur i Pelosit dyshohet se do t’i shitej Rusisë Forcat e sigurisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë nisur të hetojnë nëse një grua mori që kishte vjedhur …

Diaspora/ Jam rikthyer për të kontribuar për vendin tim. Të emigroj sërish opsion jo primar…

Diaspora/Jam rikthyer për të kontribuar për vendin tim. Të emigroj sërish opsion jo primar… Lulzim Baumann ka kryer studimet baxhelor në Agro-Mjedis edhe Ekologji ne Universitetin Bujqesor të Tiranës. Më tej, …

Rrugëtimi i Ismail Qemalit/ Ekspozita në Muzeun Historik Kombëtar në 177 vjetorin e lindjes (Video)

Rrugëtimi i Ismail Qemalit/ Ekspozita në Muzeun Historik Kombëtar në 177 vjetorin e lindjes Në përkujtim të 177 vjetorit të lindjes së Ismail Qemalit Muzeu Historik Kombëtar, në bashkëpunim me gjimnazin …

Vuçiç: Krijimi i Shqipërisë së Madhe është kërcënim për ne dhe për të gjithë botën

Vuçiç: Krijimi i Shqipërisë së Madhe është kërcënim për ne dhe për të gjithë botën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi sot se deklarata e kandidatit për President të Kosovës, Ramush …

Disa dalje publike të Meghan Markle dhe Kate Middleton, me veshje që mund t’i blejë secili prej nesh (Fotot)

Disa dalje publike të Meghan Markle dhe Kate Middleton, me veshje që mund t’i blejë secili prej nesh (Fotot) Anëtaret e familjes mbretërore në Britani dinë të shkëlqejnë në daljet e …