• June 18, 2021

Kosovo Election Analysts: Problems Remain little hope for this

Kosovo Election Analysts: Problems Remain little hope for this (From Fjoralba Jeminaj) The fight against the pandemic, the vaccination of citizens in the near future and the economic recovery are dominating …

Kosovo Stronger than ever

Kosovo Stronger than ever The people of Kosovo have spoken! Albin Kurti has spoken! Vetevendosje is about to transform Kosova (Kosovo)! No more suppression, no more corruption…it’s about to be an …

Kosovo Election Analysts: Problems Remain little hope for this

Kosovo Election Analysts: Problems Remain little hope for this (From Fjoralba Jeminaj) The fight against the pandemic, the vaccination of citizens in the near future and the economic recovery are dominating …

Biden encourages Vucic to recognize Kosovo

Biden encourages Vucic to recognize Kosovo US President Joe Biden has said the United States remains steadfast in its support for Serbia’s European integration, but has called for reforms and an …

PM Rama: Përmeti expects Arab investments, Emirates Crown Prince has expressed interest for tourism investments

PM Rama: Përmeti expects Arab investments, Emirates Crown Prince has expressed interest for tourism investments Prime Minister Rama was today in the Gjirokastra region, where he has held several meetings, among …

Skavica Hydropower Plant, Yuri Kim: Albania has potential to attract US investment

Skavica Hydropower Plant, Yuri Kim: Albania has potential to attract US investment US Ambassador to Albania Yuri Kim said today in a comment that Albania has the potential to attract US …

Covid-19 update; 1052 new cases and 14 losses of life in the last 24 hours

Covid-19 update; 1052 new cases and 14 losses of life in the last 24 hours The Albanian Ministry of Health said today (04.02.2021) that 3974 coronavirus tests have been performed in …

Voting only with Kosovo documents

Voting only with Kosovo documents Zarko Ristic from northern Kosovo says he was provided with a Kosovo document when he planned to go to Shkodra, Albania, to visit a historic monument. …

The “Donate Books” Initiative, For Albanians Suffering From Deprivation Of Liberty Abroad

The “Donate Books” Initiative, For Albanians Suffering From Deprivation Of Liberty Abroad Literature breaks down walls, especially in prison. Based on this, the National Agency of the Diaspora and the Publishing …

E Trishtë, Ndërron Jetë Rekordmeni Shqiptar I Notit

E Trishtë, Ndërron Jetë Rekordmeni Shqiptar I Notit Një lajm i trishtë vjen nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Rekordmeni shqiptar i notit, Klavio Meça ka ndërruar jetë në moshën 24-vjeçare. …

Transferimi I Futbollistit Shqiptar I Shmang Problemet Ekonomike Klubit Spanjoll

Transferimi I Futbollistit Shqiptar I Shmang Problemet Ekonomike Klubit Spanjoll Viti 2020 ka qenë i vështirë për të gjitha skuadrat e futbollit dhe asnjë nuk e ka mbyllur sezonin me bilanc …

Marku paralajmëron ndeshjen e ardhshëme, ka një mesazh interesant për gjyqtarët

Marku paralajmëron meçin e ardhshëm, ka një mesazh interesant për gjyqtarët Vetëm pak ditë pas barazimit me Jamie Stewart, boksieri shqiptar Florian Marku ka caktuar meçin e ardhshëm. Më 30 janar …

Shqiptari Realizon Ëndrrën E Tij, Debuton Në Premier Ligën Angleze

Shqiptari Realizon Ëndrrën E Tij, Debuton Në Premier Ligën Angleze Futbollisti shqiptar i lindur në Zvicër Andi Zeqiri ka realizuar ëndrrën e tij. Debutimi në elitë për sulmuesin shqiptar Andi Zeqiri …

Bekë Berisha: Vladimir Putin-it ia lë veshët në dorë sa i përket sporteve ekstreme

Bekë Berisha: Vladimir Putin-it ia lë veshët në dorë sa i përket sporteve ekstreme Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha është një nga njerëzit më aktiv sa i përket sporteve në vend.Së …

Në Gjurmët E Hysajt Një Tjetër Talent Po Shpërthen Te Empoli

Në Gjurmët E Hysajt Një Tjetër Talent Po Shpërthen Te Empoli Kampionati italian është kthyer në një oaz për futbollin shqiptar, pasi në thuajse secilën prej kategorive të tij, ka emra …

Poloni/ Fituan Kampionatin Europian, Trajneri Shqiptar: Qava Nga Gëzimi

Poloni/ Fituan Kampionatin Europian, Trajneri Shqiptar: Qava Nga Gëzimi Alon Hasa, trajneri shqiptarë i cili jeton në Poloni pej vitesh, nuk ka hequr dorë anj♪7herë nga përfaqësimi i ngjyrave kuq e …

Ekipi Shqiptar Shpallet Kampion Në “Europianin E Gjimnastikës Artistike”

Ekipi Shqiptar Shpallet Kampion Në “Europianin E Gjimnastikës Artistike” Ekipi shqiptar ka arritur një rezultat fantastik në Kampionatin Europian të gjimnastikës artistike që po mbahet në Mersin të Turqisë. Kuqezinjtë të …

Florian Marku I Pakënaqur Me Barazimin: A Marrin Vesh Nga Boksi Këta?

Florian Marku I Pakënaqur Me Barazimin: A Marrin Vesh Nga Boksi Këta? Ka përfunduar barazim ndeshja mes shqiptarit Florian Marku dhe James Stewart, por boksieri shqiptar nuk ka qenë dakord me …

Kosovare Asllani, Sulmuesja Më E Mire Në Listën E Fifapro 2020

Kosovare Asllani, Sulmuesja Më E Mire Në Listën E Fifapro 2020 Sulmuesja shqiptare Kosovare Asllani është përzgjedhur mes 55 futbollisteve më të votuara nga Fifpro dhe është në treshen e parë …