• June 19, 2021

Kosovo Election Analysts: Problems Remain little hope for this

Kosovo Election Analysts: Problems Remain little hope for this (From Fjoralba Jeminaj) The fight against the pandemic, the vaccination of citizens in the near future and the economic recovery are dominating …

Kosovo Stronger than ever

Kosovo Stronger than ever The people of Kosovo have spoken! Albin Kurti has spoken! Vetevendosje is about to transform Kosova (Kosovo)! No more suppression, no more corruption…it’s about to be an …

Kosovo Election Analysts: Problems Remain little hope for this

Kosovo Election Analysts: Problems Remain little hope for this (From Fjoralba Jeminaj) The fight against the pandemic, the vaccination of citizens in the near future and the economic recovery are dominating …

Biden encourages Vucic to recognize Kosovo

Biden encourages Vucic to recognize Kosovo US President Joe Biden has said the United States remains steadfast in its support for Serbia’s European integration, but has called for reforms and an …

PM Rama: Përmeti expects Arab investments, Emirates Crown Prince has expressed interest for tourism investments

PM Rama: Përmeti expects Arab investments, Emirates Crown Prince has expressed interest for tourism investments Prime Minister Rama was today in the Gjirokastra region, where he has held several meetings, among …

Skavica Hydropower Plant, Yuri Kim: Albania has potential to attract US investment

Skavica Hydropower Plant, Yuri Kim: Albania has potential to attract US investment US Ambassador to Albania Yuri Kim said today in a comment that Albania has the potential to attract US …

Covid-19 update; 1052 new cases and 14 losses of life in the last 24 hours

Covid-19 update; 1052 new cases and 14 losses of life in the last 24 hours The Albanian Ministry of Health said today (04.02.2021) that 3974 coronavirus tests have been performed in …

Voting only with Kosovo documents

Voting only with Kosovo documents Zarko Ristic from northern Kosovo says he was provided with a Kosovo document when he planned to go to Shkodra, Albania, to visit a historic monument. …

The “Donate Books” Initiative, For Albanians Suffering From Deprivation Of Liberty Abroad

The “Donate Books” Initiative, For Albanians Suffering From Deprivation Of Liberty Abroad Literature breaks down walls, especially in prison. Based on this, the National Agency of the Diaspora and the Publishing …

Zvicër/ Futbollistët Shqiptarë I Dhurojnë Fitoren Zyrihut

Zvicër/ Futbollistët Shqiptarë I Dhurojnë Fitoren Zyrihut Zyrihu ka fituar bindshëm në ndeshjen ndaj Lozanës në kuadër të superligës së Zvicrës duke shënuar rezultatin e pastër 4-0. Shqiptarët kanë shkëlqyer në …

Futbollisti Shqiptar Në Garë Për Lojtarin E Javës Në “Champions League”

Futbollisti Shqiptar Në Garë Për Lojtarin E Javës Në “Champions League” Futbollisti shqiptar Mërgim Berisha ka qenë ndër lojtarët kryesorë këtë javë në “Champions League” (Ligën e Kampionëve). Tani kanë përfunduar …

Liverpooli nxjerr në shitje Shaqirin

Liverpooli nxjerr në shitje Shaqirin Xherdan Shaqiri pritet të largohet nga Liverpooli gjatë afatit kalimtar veror. Ylli kosovar nuk ka pasur shumë hapësira këtë edicion me The Reds, por edhe ka …

Ish-Kapiteni I Kombëtares Përgatit Talentet Në Amerikë

Ish-Kapiteni I Kombëtares Përgatit Talentet Në Amerikë Shumë fëmijë shqiptarë të lindur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës të apasionuar pas futbollit po trajnohen nga ish-kapiteni i Kombëtares Ansi Agolli. Kur …

Futbollisti Shqiptar Myrto Uzuni Shënon Gol Ndaj Juventusit

Futbollisti Shqiptar Myrto Uzuni Shënon Gol Ndaj Juventusit Futbollisti shqiptar Myrto Uzuni ka gjetur golin e parë në sfidën e parë si titullar në Champions League. Sulmuesi i kombëtares kuqezi, ka …

Cikalleshi: Të Shënosh Për Kombëtaren, Kënaqësi Që Nuk Ta Jep Asnjë Gol Tjetër

Cikalleshi: Të Shënosh Për Kombëtaren, Kënaqësi Që Nuk Ta Jep Asnjë Gol Tjetër Sokol Cikalleshi vazhdon karrierën e tij sportive në Turqi, por kur vesh fanellën kuqezi të Kombëtares, nuk zhgënjen …

Talenti Shqiptar Që Synon Të Bëhet Si Lionel Messi

Talenti Shqiptar Që Synon Të Bëhet Si Lionel Messi Armando Dobra i kanë mjaftuar vetëm pak minuta në debutimin e tij me Kombëtaren U-19 që t’i tregonte të gjithëve se kishte …

Britani E Madhe/ Florian Marku Për “Mirror”: Shqiptarët, Motivi Im Të Eci Para

Më 11 nëntor boksieri shqiptar Florian Marku mundi kundërshtarin e tij anglez, Muma Muemba në vetëm 1 minutë e 50 sekonda, duke vijuar me rezultate pozitive pas një pauze afro 2-vjeçare. …

Rumani / Futbollisti Shqiptar Armando Vajushi Pozitiv Në Testin E Koronavirusit

Armando Vajushi ka dal pozitiv me COVID-19 dhe është i izoluar. Sulmuesi shkodran, pjesë e Petrolul Ploiesti në Rumani u testua të enjten e kaluar dhe doli pozitiv, sikurse edhe pesë …

Itali/ Marash Kumbulla Lider Absolut Te Roma. Ja Vlerësimi I Mediave Italiane

Talenti i tij u vu në vitrinë që në sezonin e kaluar dhe u duartrokit edhe nga media italiane, kjo e fundit nuk ngurron kurrë që t’i bëjë komplimente (sigurisht kur …