• August 3, 2021

PM Rama: Përmeti expects Arab investments, Emirates Crown Prince has expressed interest for tourism investments

PM Rama: Përmeti expects Arab investments, Emirates Crown Prince has expressed interest for tourism investments Prime Minister Rama was today in the Gjirokastra region, where he has held several meetings, among …

Skavica Hydropower Plant, Yuri Kim: Albania has potential to attract US investment

Skavica Hydropower Plant, Yuri Kim: Albania has potential to attract US investment US Ambassador to Albania Yuri Kim said today in a comment that Albania has the potential to attract US …

Covid-19 update; 1052 new cases and 14 losses of life in the last 24 hours

Covid-19 update; 1052 new cases and 14 losses of life in the last 24 hours The Albanian Ministry of Health said today (04.02.2021) that 3974 coronavirus tests have been performed in …

The “Donate Books” Initiative, For Albanians Suffering From Deprivation Of Liberty Abroad

The “Donate Books” Initiative, For Albanians Suffering From Deprivation Of Liberty Abroad Literature breaks down walls, especially in prison. Based on this, the National Agency of the Diaspora and the Publishing …

Professor Kristian Bukuroshi “Grand Master”, An Albanian Erudite Intellectual

Professor Kristian Bukuroshi “Grand Master”, An Albanian Erudite Intellectual Ruki Kondaj By Ruki Kondaj On the morning of January 31, I received some sad news from Ilir Lena, producer of “Albanian …

Croatia / Albanian Footballer Record Speed, Second After Cristiano Ronaldo

Croatia / Albanian Footballer Record Speed, Second After Cristiano Ronaldo Albanian footballer Albi Doka in August last year signed a 4-year contract with the Croatian team, Nova Gorica. In just a …

Remittances, A Guide To The Development Of Albania

Remittances, A Guide To The Development Of Albania The role and importance of the Albanian Diaspora in Germany in the economic and social development of Albania was the topic of discussion …

Italy / Redi Vyshka, Successful Albanian In Startup And Project For Albania

Italy / Redi Vyshka, Successful Albanian In Startup And Project For Albania The dream across the Adriatic was Italy in 1998 for Redi Vyshka, where his father was waiting for him …

USA / Sarah Behar, The Mysterious Singer Of The ’20s Who Sang “Aman Doktor!”

USA / Sarah Behar, The Mysterious Singer Of The ’20s Who Sang “Aman Doktor!” “Aman doctor!” is one of the songs that in the ’20s and’ 40s was sung by an …

Disa dalje publike të Meghan Markle dhe Kate Middleton, me veshje që mund t’i blejë secili prej nesh (Fotot)

Disa dalje publike të Meghan Markle dhe Kate Middleton, me veshje që mund t’i blejë secili prej nesh (Fotot) Anëtaret e familjes mbretërore në Britani dinë të shkëlqejnë në daljet e …

Borë në shkretëtirë, temperaturat në Arabinë Saudite zbresin deri në -2 gradë celsius

Borë në shkretëtirë, temperaturat në Arabinë Saudite zbresin deri në -2 gradë celsius Ndërsa janari është muaji i borës dhe i akullit në shumë pjesë të botës, shkretëtirat në Afrikë dhe …

Shqiptari bëhet baba i katërnjakëve në Gjermani

Shqiptari bëhet baba i katërnjakëve në Gjermani Katërnjak kanë lindur në Klinikën e Gjinekologjisë në spitalin e Augsburgut. Kjo gjë ndodh një herë në 100 vjet mesatarisht pa terapi të fertilitetit. …

Rita Ora rikthehet në spektaklin “The Masked Singer”

Rita Ora rikthehet në spektaklin “The Masked Singer” Rita Ora thuhet se është paguar një milion funte për të dalë në sezonin e dytë të spektaklit “The Masked Singer”, pasi ishte …

Yjet zbulojnë pozën perfekte për të treguar këmbët seksi (FOTO)

Yjet zbulojnë pozën perfekte për të treguar këmbët seksi (FOTO) 2020 ishte viti kur personazhet e famshëm dhe jo vetëm, u detyruan që të stërviteshin në shtëpi, pasi shumicën e kohës …

“Arti i trupit” – mes paragjykimeve dhe tolerancës e pranimit

“Arti i trupit” – mes paragjykimeve dhe tolerancës e pranimit Tatuazhet sot janë një mënyrë e të shprehurit të asaj që njerëzit ndjejnë, apo thjesht paraqesin dëshirën e dikujt për ta …

Louis Vuitton” Nxjerr Në Shitje Çantën Me Flamurin Shqiptar

Louis Vuitton” Nxjerr Në Shitje Çantën Me Flamurin Shqiptar Marka e njohur botërore “Louis Vuitton” ka prodhuar një çantë me flamurin shqiptar, e cila ka filluar tashmë të shitet në internet. …

Nënat që pijnë duhan gjatë shtatzënisë rrezikojnë t’u transmetojnë foshnjës këtë sëmundje

Nënat që pijnë duhan gjatë shtatzënisë rrezikojnë t’u transmetojnë foshnjës këtë sëmundje Ky studim u publikua në Gazetën e Akademisë Amerikane të Dermatologjisë. Nëse nënat e ardhshme pijnë duhan gjatë shtatzënisë, …

Alban Skenderaj dhe Arilena Ara sjellin bashkëpunimin e tyre në treg

Alban Skenderaj dhe Arilena Ara sjellin bashkëpunimin e tyre në treg Pas paralajmërimit të këngës së tyre përmes rrjeteve sociale dyshja më në fund solli projektin e premtuar, shkruan lajminet. Ata …

Nishliu bëhet për së dytit herë nënë

Nishliu bëhet për së dytit herë nënë Rona Nishliu është bërë nënë për herë të dytë! Pak orë më parë, përmes një postimi në Instagram, Rona ndau me ndjekësit lajmin e …